Dewarovy nádoby

Dewarovy nádoby jsou speciální nádoby s vakuovou izolací pro uchovávání kapalného dusíku (LIN) konstruované pro různé aplikace. Kapalný dusík v Dewarových nádobách má při normálním tlaku teplotu -195,8 °C.

Společnost Lineq je autorizovaným distributorem kryogenních produktů RDF mezinárodní společnosti IC Biomedical, která převzala výrobu beztlakých dewarových nádob společnosti Worthington Industries, dříve Taylor-Wharton. Dále je společnost Lineq distributorem nízkotlakých a vysokotlakých zásobníků LIN společnosti Taylor-Wharton.


 LD série

Je určena pro skladování a manipulaci s LIN o objemu 4 - 50 l LIN při nízkém denním odparu. Tyto Dewarovy nádoby nejsou opatřeny kanystry a mají relativně úzké hrdlo (s výjimkou 5LD).

XT série

Je určena pro skladování kryozkumavek nebo kapilár v objemu 3-34 l LIN při extrémně nízkém denním odparu. Tyto Dewarovy nádoby jsou opatřeny 6 kanystry o průměru 38mm.

HC série

Je určena pro skladování 570 až 1050 kryozkumavek 2 ml nebo většího množství kapilár v objemu 12-35 l LIN při nízkém denním odparu. Tyto Dewarovy nádoby jsou opatřeny 6 - 10 kanystry.

CX série

Je určena pro bezpečný transport vzorků. LIN je zde absorbován na nosiči a tím i v případě převrácení nádoby nedojde k jeho vylití. Jsou vhodné i pro leteckou přepravu. Mohou být opatřeny i přepravními obaly.

TW série

Je určena pro každodenní skladování většího množství kryozkumavek nebo kapilár v objemu 21-48 l LIN při nízkém denním odparu. Tyto Dewarovy nádoby jsou opatřeny 6 - 10 kanystry. Nádoby jsou dostupné ve standardní konfiguraci pro uložení vzorků v LIN, nebo v duální konfiguraci, která umožňuje vzorky uložit v LIN a zároveň nádobu využít i pro bezpečný transport vzorků v režimu dryshipper.

  LS série

Je určena pro skladování 750 až 6000 kryozkumavek 2 ml uložených v kryoboxech v objemu 35-130 l LIN při nízkém denním odparu. Tyto Dewarovy nádoby jsou opatřeny 6 stojany pro kryoboxy.

K série

Je určena pro skladování 750 až 6000 kryozkumavek 2 ml uložených v kryoboxech v objemu 35-130 l LIN při nízkém denním odparu. Tyto Dewarovy nádoby jsou opatřeny 6 stojany pro kryoboxy. K série Dewarových nádob je určena pro skladování velkého množství různých vzorků (např. až 38350 kryozkumavek 2 ml) v objemu 48 - 590 l LIN. Tyto Dewarovy nádoby mají průměr hrdla totožný s vnitřním průměrem nádoby. Jsou opatřeny podvozkem a specielním víkem uchyceným na pantech (s výjimkou 3K). Vzorky se ukládají do vestaveb. Mohou být automaticky doplňovány a monitorovány.

LABS série

Je určena pro skladování velkého množství různých vzorků (např. až 78300 kryozkumavek 2ml) v objemu 407 až 1630 l LIN. Tyto Dewarovy nádoby mají menší průměr hrdla než je vnitřní průměr nádoby a uvnitř je otočný jednopatrový kvadraticky orientovaný karusel. Jsou opatřeny podvozkem a speciálním víkem uchyceným na pantech. Mohou být automaticky doplňovány a monitorovány.

Zásobníky XL

Jsou uzavřené transportní Dewarovy nádoby z nerezové oceli o pracovním tlaku 1,5 baru,15,9 baru a 24 baru určené ke skladování a transportu LIN, produkci plynného dusíku a dalším aplikacím. Jsou opatřeny TPED certifikátem.

Další dokumenty ke stažení:

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.